Czy wróżenie z kart Tarota jest niebezpieczne?

Ostatnio rozmowa z jedną z osób, skłoniła mnie do zastanowienia się i pochylenia się na tym tematem. Wiele osób uważa, ze wróżenie z kart Tarota jest niebezpieczne. Wiele osób ma takie wątpliwości i obawia się „konsekwencji”. 

Postaram się odpowiedzieć na te obawy czy raczej je rozwiać. 

Niczego, żadnej dziedziny dywinacji, żadnego z narzędzi nie należy wynosić na piedestał ale także nie należy demonizować. Zawsze natomiast należy tych kart (jak i innych narzędzi z tej dziedziny), używać w sposób odpowiedzialny. Karty Tarota same w sobie absolutnie nikogo nie skrzywdzą. Z jednej strony można otrzymać rady, wskazówki, które pytający może wziąć pod uwagę ale wcale nie musi. Nie należy jednak ingerować w czyjeś życie bez zgody danej osoby. To jest karygodne i tego należy unikać.

Często się mawia, że można kartami wyrządzić więcej złego niż dobrego. Nie tylko dla osoby pytającej ale także dla osoby używającej kart. Dlatego też każda osoba ma swoje własne zasady i sposoby na ochronę czy zabezpieczenie. Tak, Tarocistka też musi się zabezpieczać np. przed złą energią.

 

Kodeks Tarocisty

Każdy Tarocista ma swój własny, wypracowany przez lata kodeks. Inny dlatego, że każda osoba zajmująca się np. kartami Tarota, ma inne zasady etyczne. Są to najczęściej z góry ustalone zasady, które są zgodne z osobą wróżącą. Może być ich tylko kilka, czasami więcej. Wszystko zależy jakiego się miało Mistrza, w jaki sposób rozpoczęła się droga. Raz jeszcze zaznaczam, że są pewne ogólne zasady ale i tak każdy Tarocista ustala swoje własne.

  • Nie stawiam kart osobom nieletnim. Nie dlatego, że są zbyt mało inteligentne i nie zrozumiałyby przekazu kart. Przeciwnie, uważam, że młodzi ludzie w tych czasach są piekielnie inteligentni, niemniej jednak mają mały bagaż doświadczeń życiowych. Zamiast wziąć pod uwagę wskazówki kart, mogą tak zafiksować się na ich przekazie, ze nie będą w stanie funkcjonować jeśli choćby najmniejsza jej część będzie się układać inaczej.

 

  • Nie stawiam kart kobietom w ciąży, przynajmniej o ile wiem, ze są w ciąży. To nie jest dobry czas dla kobiety, kiedy jest pełna nadziei, obaw, lęków i pełna różnych emocji – żeby stresować się na przykład trudniejszymi sprawami jakie mogą pokazać się w kartach.

 

  • Kiedyś stosowałam także tak zwane karty zamykające. Są to karty, po których wyciągnięciu, dalsze odpowiadanie na pytania było niemożliwe. Teraz już tego nie stosuję. Myślę że intuicja, doświadczenie oraz same karty, pozwalają już stosować zupełnie inne zabezpieczenia.

 

  • Nie stawiam kart w Niedzielę. Nie tylko ze względu, ze święty dzień należy święcić – po prostu odpoczynek i regeneracja także jest potrzebna. Na początku, kiedy zaczynałam zajmować się Tarotem na poważnie, kosztowało mnie to ogromną ilość energii. Często wówczas dużo czasu potrzebowałam na regenerację. Ustaliłam więc, że nie będę w Niedzielę się zajmować Tarotem i tak też zostało do dziś.

Wszystko na tym świecie rządzi się swoimi prawami.

To zawsze jest praca z energią. Po pierwsze skoro praca – to trzeba za pracę otrzymać zapłatę. Są różne formy zapłaty. Czy to finansowa oczywiście, czy zwykłe podziękowanie. Były czasy, kiedy dłuuuuugo stawiałam innym karty wyłącznie za dziękuję. Można na przykład proponować inne usługi – na zasadzie handlu wymiennego. Dawno temu, kiedy miałam swoją pierwszą stronę, byłam zupełnie zielona i wówczas ktoś w podziękowaniu mi właśnie w taki sposób się odwdzięczył. Ta zapłata, to nie tylko takie przyziemne znaczenie, to także „rozliczenie się” i zakończenie swojego rodzaju połączenia energetycznego.

Innego rodzaju zabezpieczenie to zawsze zapalona świeca podczas rozmowy. Ja bardzo często mam zapalone przynajmniej dwie. Świeca – czyli ogień, to także zabezpieczenie przed negatywną energią. Jednak nie tylko negatywną. Owo połączenie energii (czy w to wierzymy czy też nie), także może zaburzyć rytm dnia, pracy. CO za tym idzie, może na tyle mnie wyczerpać, że znowu będę dochodziła do siebie tygodniami. Skoro jednak chcę i zajmuję się tym na serio – chciałam znać metody zabezpieczenia się na takie ewentualności.

Miłość

 

 

 

 

 

Kariera

Zawodowa

Przyszłość

i teraźnijszość

 

 

 

 

Zmarli 

i ich tajemnice